Kedy je čas dospieť?

Autor: Karol Gajdoš | 11.7.2014 o 23:14 | Karma článku: 4,73 | Prečítané:  191x

Keď sa človek ťahá 8 hodín s rolkami materiálu o hmotnosti 80kg, má dosť času rozmýšľať o hocičom. Dnes to bol zmysel života. Nie všeobecný ale zmysel môjho života. Doštudoval som bakalára a momentálne sa ťahám každý deň so spomínanými rolkami za 9e na hodinu v Nemecku. Nie nechcem sa chváliť. Chcem sa k niečomu dostať.

K čomu? K tomu, ako sa k niečomu dostať. Myslím si (pevne v to dúfam) ,že nie som sám, ktorý nevie čo so svojím životom. Doteraz som sa spoliehal na to, že budem študovať a niečo mi to prinesie (že ha ha, Slovenské školy atď.).Však všetci to poznáme a počuli sme to nie raz: „ Uč sa budeš sa mať lepšie...“ A presne o to ide. Mám svoj prvý titul a čo mi to pomohlo? Ešte raz. Nechcem sa ničím chváliť, nemyslím si o sebe, že som niečo viac. Ani nič podobné. Nepíšte mi, že Bc. má každý... ja o tom viem! Ide o to, že ako sa tam ťahám s tými sk*****mi(skvelými) rolkami, ktoré sú nad moje schopnosti, možnosti, sily,( asi ste si všimli, že nie som nejaký bezkrký svalovec) zisťujem, že je to ďalšia práca, ktorú môžem pripísať na zoznam: ČO V ŽIVOTE ROBIŤ NECHCEM.  Problém ale je, že kým tento zoznam sa stále zväčšuje, zoznam: TOTO CHCEM V ŽIVOTE ROBIŤ, ostáva prázdny. A teraz by ma zaujímalo... Som v tomto sám? Ako to reálne funguje v tomto svete? Musíte sa rozhodnúť, že od zajtra som dospelý, zodpovedný? Alebo to príde nejako samo? Alebo to všetci len predstierajú? Kedy nastáva ten zlom kedy sa človek prestane cítiť na 16?

Reálne uvažujem, či sa mi oplatí vrátiť na Slovensko a doštudovať Mgr. Alebo ostať tu nájsť nejakú prácu a predstierať, že som dospelý, kým to naozaj nepríde? (ak to vôbec niekedy má prísť)

Keď sa tak ťahám s tými skvelými rolkami okrem rátania minúť do záverečnej, dní do konca týždňa a týždňov do konca augusta stihnem aj prebrať zmysel života. Nie ten všeobecný, ten môj...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?